
Візуалізація наукових текстів
Блискучий приклад того, як можна подати наукову проблему візуальною мовою. У гумористичний формі науковий документ подається у вигляді послідовності ілюстрацій із заголовками. Цей комікс демонструє як можна показувати та розповідати одночасно. Він заснований на натхненному документі Nature Watts та Strogatz Оригінал тут

Візуалізація / Варто прочитати / Мультимедіа / Мультимедійні технології / Підручники, тексти лекцій / Робота з даними
Журналістика даних. Data Journalism Manual
Проект ООН «Open data in Europe and Central Asia» ( «Відкриті дані в Європі і Центральній Азії») випустив посібник з дата-журналістиці англійською та російською мовами. Його розробила Ева Константарас – провідний консультант Internews з журналістики даних і творець «дата-інкубаторів» в країнах, що розвиваються. Ознайомитись з посібником можна тут

TRENDS IN NEWSROOMS 2015
Оригінальна брошура (англійською) TRENDS IN NEWSROOMS 2015 є продуктом Всесвітнього Форуму Редакторів (WEF). Під час її підготовки автори спілкувались із понад 50 видатними професіоналами індустрії, щоб розібратись у тому, чим спричинені окремі виклики, з якими зіткнулася індустрія, і як їм протистояти. «Тенденцій в Редакціях 2015» Ключові тенденції в редакціях світу у 2015 році є наступними: 1....

Шевченко В. Е. Мультимедійний контент : конспект лекцій з навчальної диспліни / Вікторія Шевченко. — Київ, 2016. — 100 с.
У виданні висвітлено сутність контенту для різних видів ЗМІ, наведено пояснення та приклади збору й опрацювання інформації відповідно до поставлених завдань. Конспект лекцій подає комплекс теоретичних знань та практичних навичок із видів, пошуку й аналізу даних та з формування контенту для мультимедійних даних. Конспект відповідає програмі дисципліни. Для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за спеціальністю «Журналістика», «Видавнича справа та редагування». Читати тут

Збірка Всесвітнього форуму редакторів «Тенденції в редакціях 2015»
УАВПП за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні переклала з англійської та підготувала цифрову брошуру «Тенденції в редакціях 2015». Під час її підготовки автори спілкувались із понад 50 видатними професіоналами індустрії, щоб розібратись у тому, чим спричинені окремі виклики, з якими зіткнулася індустрія, і як їм протистояти.

6 основних трендів в дизайні логотипів у 2015 році
Час не стоїть на місці, так і сучасний дизайн з кожним роком підносить нам все нові і нові ідеї. Сьогодні розберемо всі найпопулярніші тренди в логотипах за 2015 рік.

Ілюстрована історія картографії
Чиказький університет оцифрував і виклав у вільний доступ ілюстровану «Історію картографії», де представлені карти від первісного суспільства до Ренесансу.

Жіночі портрети в мистецтві
500 Years of Female Portraits in Western Art Геныальний проект Philip Scott Johnson перетворення жіночих образів на музику Баха (Bach’s Sarabande from Suite for Solo Cello No. 1 in G Major, BWV 1007 performed by Yo-Yo Ma)

Вкрадений Дніпро або як киян позбавили доступу до ріки
Інфографіка про можливість доступу до берега Дніпра мешканців Києва, створена Текст-орг. У Києві лише 15% берегів Дніпра доступні містянам для прогулянок чи купання в річці. Все інше — це чагарники, паркани, дороги, промзони. Читати повністю http://texty.org.ua/d/longs/dnipro2/#about

Сайти, створені в Італії
Добірка сайтів fashion-дизайнерів зі світовим ім’ям, які живуть і творять в Італії. Її романтика та присмак накладають відбиток на дизайн сайтів.

30 ілюстрацій, які підтверджують, що “світ збожеволів”
Павло Кучинський – талановитий польський художник, відомий своїми сатиричними ілюстраціями про життя сучасного суспільства. Кожен малюнок він ретельно продумує і намагається надати ілюстраціям, як можна більше сенсу.

Майкл Фаталі: значення світла в мистецтві фотографії
Майкл Фаталі – віртуоз світлопередачі. Він закоханий у пустелі американського Південно-Заходу і свою любов він висловлює у фотографії. 90% своїх пейзажів Фаталі знайшов на території Юти, Невади, Арізони і Колорадо.