Серед студентської преси факультетів та інститутів журналістики в Україні практично не існує часописів, орієнтованих на студентів видавничих спеціальностей. Саме тому виникла ідею створити газету «із видавничим присмаком». Газета «Ять» орієнтована на студенів видавничих спеціальностей всієї України, молодих журналістів та дизайнерів, всіх, хто цікавиться видавничої справою.

Головний редактор: Анастасія Зелінська
Шеф-редактор проекту: Олексій Ситник
Арт-директор: Оля Фомішина
Літературний редактор: Альона Грозна

№1 квітень 2011

Ось перший номер студентської мотивуюче-демотивуючої газети «Ять». Чому саме «Ять»? Ідея газети виникла стихійно в уяві креативного колективу рівно о 18:24:57 в стінах кабінету 231. «Ять» – це наша відповідь на такі популярні інтернет-меми, як «Ы», «ГЫ», «трололо», та несе у собі заряд молодіжного позитиву і всю широту загадкової слов’янської душі

№2 травень 2011
Ять-редакція розширюється! Виходимо на міжуніверситетський рівень такими темпами, що не за горами (як сказав один продвинутий чувак) і міжгалактичний. Ять культурою зацікавились студенти КНУКіМ. Якщо ти про таких чув і маєш певні стереотипи, тоді тобі варто зазирнути до газети та прочитати добову дозу чуток про студентів КНУ та КНУКіМ та знайти серед них правду.

№3 червень 2011
Яскравий, літній, кольоровий номер ЯТЬ познайомить вас із сесійними забобонами, літніми фестивалями та різноманітними цікавинками! Швидше читайте та відпочивайте разом з Яттю!

№4 жовтень 2011
ЯТЬ-привіт усім! Новина, на яку ви так чекали! ЯТЬ знову з вами! Ми точно знаємо, що ви вже встигли заскучити за нашою мотивуючо-демотивуючою газетою. Тож після досить великої перерви Ять-редакція знову розпочинає свою роботу. Обіцяємо більше не залишати вас на такий довгий час без цікавої та корисної ЯТЬ-інформації. Окрім цієї чудової новини є ще одна – наближається веселе свято містики та жахів! Саме тому, наш новий номер повністю присвячений Хелловіну та всьому, що з ним пов’язано.

№5 листопад 2011
Ювілейний випуск номер п’ЯТЬ! Як ви вже здогадалися, цей номер особливий, адже в ньому закладено магію числа п’ЯТЬ, а в число п’ЯТЬ закладено магію газети ЯТЬ! Та й взагалі це число дуже магічне та загадкове.

№6 грудень 2011
Тема 6-го номеру – ПЛАГІАТ, НАСЛІДУВАННЯ, Ctrl+C => Ctrl+V!А також, як ви і просили, додали цікавих особистостей (ЯТЬ поспілкувалася з Ірен Роздобудько про життя у та після ІЖ), додали “інтригуючих статей” про демотивацію навчання, постібалися трохи з логотипів, що оточують нас (метеріал тільки для повнолітніх!). Приклади плагіату у дизайні, мистецтві, музиці, журналістиці… і багаааатооооо інших цікавинок!

№7 лютий 2012
Новесенька, свіжесенька, гарнесенька сьома “Ять” вже чекає на ваші уважні очі! В цьому номері все про творчу кризу, мозковий штиль та ступор в голові! А ще багато-багато відомих та талановитих розповідають історії з власного життя та діляться з читачами “Яті” секретами пошуку натхнення!
Читайте, надихайтесь, творіть!

№8 березень 2012
Сонячний ЯТЬ-привіт вам читачі! Нарешті прийшла вона, та, на котру чекали, – весна. Період зимової творчої кризи закінчився, мозковий штиль, викликаний сильними морозами та похмурими днями, минув, не лишивши по собі й сліду. У голові повно ідей, вони дзюрчать, мов струмки, прагнучи вилитися в майбутні серйозні проекти. Хочеться втілити в життя цілу купу всіляких затій. Як все всигнути? Читайте у 8 номері Яті!

№9 квітень 2012
НАМ 365! Чи знаєте ви, скільки часу Ять радує вас, читачі? Рівно один рік! Святковий, радісний, яскравий номер дев’ЯТЬ вже готовий розгорнути свої сторінки перед вами! Про все, чим жила наша редакція ці 365 днів, а також про могутній інтернет читайте тут!

№10 жовтень 2012
Ви вже й не сподівалися, що “Ять”досі існує? Думали, що цензура, сесія та студентські турботи відберуть у вас можливість читати наше всеукраїнське видання? Та ж ні! Ми живі, здорові та веселі, й представлємо номер десЯТЬ!!! В ювілейному номері читайте все про ЦЕНЗУРУ, Книжковий Арсенал та ще безліч цікавого! Швидше розгортайте, поки номер ще свіжий!!!

№11 листопад 2012
Цього разу ми спробували знайти відповідь на одвічне питання студентства – що ж все таки має бути пріоритетним: навчання чи робота? Якщо і вас турбує що думають про це журналісти практики, викладачі, та колеги-студенти; як встигнути добре вчитися та отримати практичний досвід – читайте про це в 11 номері газети “Ять”!

№12 квітень 2013

Шара! Халява! Безкоштовно! Що приховано за цими словами? Чи буває щось задарма в нашому світі? Про це читайте в новому номері “Ять”! Свіжий, довгожданний й абсолютно безкоштовний випуск нашої газети вже тут: http://jat.in.ua/ Приємного читання!

http://issuu.com/gazetajat/docs/jat12

 

№15 жовтень 2013

Ура-ура-ура! 15-й номер “Ять” щойно побачив світ! Зміни, оновлення, нові обличчя в нашій редакції. Читайте лише найцікавіше та найактуальніше про перехресну магістратуру, ASCII-графіку та видавничі події 2013 року у новому випуску нашої мотивуюче-демотивуючої газети!

 № 19 листопад 2014

Новий 19 випуск нашої газети вже в мережі! Сьогодні “Ять” не тільки мотивує, а й мобілізує. Ми розповімо вам про все найважливіше в світі видавничої справи, дизайну та студентства. Листопад – це не лише час пити теплий чай та загортатись у теплу ковдру. Це час читати, час аналізувати, час діяти!