Ілюстрована історія картографії

base_3af69cafbe

Чиказький університет оцифрував і виклав у вільний доступ ілюстровану «Історію картографії», де представлені карти від первісного суспільства до Ренесансу.

Видавництво Чиказького університету виклало в мережу три з шести томів «Історії картографії» – масштабного наукового дослідження, результати якого видаються з 1987 р. Перші книги, в яких розповідається історія картографії від первісного суспільства до кінця XVII століття, зараз доступні в форматі PDF, в кожному томі є додаток з кольоровими ілюстраціями. Едвард Ротштейн, журналіст The New York Times, назвав проект «самої амбітної в історії спробою оглянути історію картографії».

base_9daa744031

Подробиці Фрон копії дев’ятнадцятого століття мапі сімнадцятого століття в місті Кашину і його околицях

base_9127de7121

У додатках можна знайти карту світу у формі серця, складену в XVI столітті французьким математиком і астрономом Оронсом Фіне, на якій з’єднані Північна Америка та Азія, а на півдні зображений величезний гіпотетичний материк Південна Земля, карти Сибіру з «Креслярської книги» Насіння Ремезова, на яких північ і південь помінялися місцями і зустрічаються курйозні написи: наприклад, «до цього місця Олександр Македонський доходив, рушниця заховав, дзвін залишив», а також ілюстрації з Атласу Кленке – найбільшої книги в світі (висота – 1,75 метра, довжина – 1,9 метра), подарованої в 1660 році королю Англії Карлу II.

Переглянути можна за посиланням