19 грудня 2012, в 19:20 в Київському планетарії товариства «Знання» (Київ, вул. Червоноармійська, 57/3, малий конференц-зал № 313) буде прочитано безкоштовну лекцію «Основи авторського права для фотографів».Лекцію прочитає відомий юрист, адвокат Клим Братковський, який спеціалізується на праві інтелектуальної власності, інформаційному та рекламному законодавстві.


Цифрові технології суттєво спростили процес створення фотозображень, їх копіювання і розповсюдження. Це призвело до зростання кількості фотографів та використання фотографій у різних сферах діяльності. Разом з тим збільшилося  і зростання кількості порушень авторського права. Пов’язано це з тим, що для багатьох авторське право залишається чимось темним і незрозумілим. Це призводить до крайніх форм заперечення існування авторського права як такого. Однак, як тільки фотографи стикаються з незаконним копіюванням їх фотографій, у них відразу виникає безліч питань з приводу авторського права.
Мета цієї оглядової лекції – допомогти сформувати у фотографів розуміння про основи авторського права, а також розвіяти деякі міфи, поширены в професійному середовищі фотографів.
Лекція може бути корисною як для фотолюбителів, так і для професійних фотографів.
На лекції будуть розглянуті наступні питання:

  1. З якого моменту виникає авторське право на фотографію?
  2.  Чи слід реєструвати авторське право?
  3.  Строк дії авторського права на фотографію?
  4.  Чи потрібно використовувати знак копірайту і що він означає?
  5.  Які права має фотограф на фотографію?
  6.  Кому належить авторське право на фотографії, створені штатним фотографом?
  7.  Які існують види договорів на використання фотографій?
  8.  Як захистити свої права в суді?
  9.  Позитивні та негативні приклади судової практики щодо захисту авторського права на фотографію.

Тривалість лекції: 1,5 години.Клим Братковський, юрист, магістр інтелектуальної власності, адвокат, автор брошури «Авторське право на фотографію» та численних коментарів у ЗМІ.

GSM: 067 273 14 33
Е-mail: port@bigmir.net
www.facebook.com/klimetin
www.klim-ua.blogspot.com